top of page

Jeopatik Alan Nedir ? Yaşamsal Faaliyetler Üzerindeki Etkisi Nelerdir?Jeopatik Alanlar ya da Jeopatik Stres Alanları olarak tanımlanabilir. Bu alanlar Dünya’dan yayılan, insan yapımı ya da doğal kaynaklar tarafından oluşan ve bozulan çeşitli enerjiler tarafından oluşur. Bu negatif yada pozitif olan toprak enerjileri üzerinde bulunan kişilerde hastalıklara, zayıflamış bağışıklık sistemine ve daha ileri düzeydeki hastalıklar oluşabilir. Jeopatik alanlar, yeraltında akan sular, fay hatları, yer altı boşlukları tarafından oluşturulan Dünya’nın elektromanyetik alanındaki bozulmadan ortaya çıkar.


Bozulan titreşimler yükselerek canlı organizmaların fiziksel ve zihinsel olarak savunmasız hale gelmesine neden olur. Bağışıklık sisteminin enerji alanını etkileyerek insanların virüs ve bakterilere karşı dayanıklılığını azaltır. Böylece hastalıklara yakalanma riskini arttırır. Ruhsal olarak da evin içerisinde olumsuz enerji insanları etkiler ve daha çok sorunlarla boğuşmasına neden olur.


Eski uygarlıklardan beri Druidler, Keltler, Aborjinler bu alanların üzerinde yaşamamayı tercih etmişler ve bu alanları keşfetmeye çalışmışlardır. Çoğu geleneksel kültür de, yeryüzünde sağlık ve bazı durumlarda hastalık getiren alanların olduğunun farkındaydı. Jeopatik alanları bulmak için eski uygarlıklar sığırların karada otladığı ve uyuduğu yerleri gözlemlediler. Canlılığın iyi olduğu alanlara ise kendi evlerini inşa etmeyi tercih etmişlerdir. Kozmik Enerji’de bu nokta da yaşanılan yerdeki Jeopatik alanları tespit edip bunların yönünü değiştirerek orada yaşayan insanlara zararını minimuma indirgeyen bir teknik ortaya çıkarmıştır. Bu alanların nasıl bulunduğu ve kapatıldığı seminerlerde detaylı olarak anlatılmaktadır.


Jeopatik Alan Varlığında Neler Olabilir ?


  1. Bağışıklık sisteminde düşme ve hastalıklara daha açık hale gelme

  2. Jeopatik alanların bulunduğu yerlerde başarısızlık (örneğin bir dükkan sürekli el değiştirmesi)

  3. Uyku düzensizlikleri

  4. Fiziksel olarak kronik yorgunluk

  5. Ev ya da bulunduğunuz ortamda sürekli endişe ve tedirginlik hali

  6. Evin bereketinin düşmesi

  7. Paranormal aktiviteler

Son Yazılar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2 Post
bottom of page